Geef en Neem-kastje in Buurt & Zo
Op donderdag 31 maart, tijdens de Week van het geld, werd in Buurt & Zo in Pijnacker op feestelijke wijze een Geef & Neem-kastje in gebruik genomen. Wethouder Marieke van Bijnen was aanwezig voor de officiële opening van het kastje.
Minibieb voor spullen
Het Geef & Neem-kastje is te vergelijken met de bekende mini-biebs, maar dan met spullen in plaats van boeken. Het zijn kleine kastjes waarin mensen iets kunnen achterlaten dat voor een ander waardevol is. Op die manier kan iedereen een ander helpen zonder dat het veel moeite kost. Op andere plekken in de wereld zijn deze Geef & Neem-kastjes al heel gebruikelijk en worden mensen met een klein budget geholpen aan onmisbare producten die ze anders moeilijk kunnen kopen. Er zijn bijvoorbeeld kastjes waarin menstruatieproducten liggen of andere zelfzorg producten als tandpasta en deodorant of eten en drinken.
Voedselkastje
Al geruime tijd is er een voedselkastje aan de Anna van Saksenlaan 47 in Pijnacker. Dit was een initiatief van een betrokken inwoner. De komende weken zullen er nog een aantal kastjes geplaatst worden in onze gemeente. Zo komt er een kastje bij de Schakelaar (Pijnacker) en bij de Kiezel (Delfgauw). Iedereen is welkom om te komen kijken en er iets uit te halen of in te leggen, zonder verdere verplichtingen.
Inwoners van Pijnacker-Nootdorp kunnen zelf ook een kastje aanvragen voor in hun eigen wijk. Belangrijk is wel dat het kastje op een plek komt waar veel mensen langskomen en dat het regelmatig wordt nagekeken zodat het netjes blijft.
Meer informatie
Meer informatie en contactpersonen zijn te vinden op de website van SBJ Samen Sterk: https://sbjsamensterk.nl/2022/03/16/plaatsing-geef-en-neem-kastje/.

Meer nieuws
-
Veilig bewegen voor senioren30 mei 2023, 10:13
-
Participatiebeleid is vastgesteld30 mei 2023, 10:08
-
Pop-up Fonds 181830 mei 2023, 09:11
-
Drukte verwacht rond aanvragen ID-kaarten en paspoorten30 mei 2023, 09:09
-
Pumptrack Nootdorp geopend25 mei 2023, 11:51
-
Advies over scheiden22 mei 2023, 13:02
-
Heeft u vragen over de digitale overheid?22 mei 2023, 12:06
-
Maandag 5 juni lotgenotenavond gedupeerden toeslagenaffaire22 mei 2023, 10:50
-
Spreekuur college maandag 5 juni22 mei 2023, 10:41
-
Onkruid verwijderen in de gemeente22 mei 2023, 10:35