Aan de slag met duurzaamheid

Steeds meer mensen willen iets doen aan duurzaamheid. Bijvoorbeeld door energie te besparen, vaker de fiets of het openbaar vervoer te nemen, over te stappen naar schone energie en het klimaatbestendig maken van tuinen en straten.

De gemeente Pijnacker-Nootdorp ziet duurzaamheid als een kans. Wij helpen u graag om uw woning en leefomgeving te verduurzamen.

Om te zien of uw woning een geregistreerd energielabel heeft, kijkt u op www.milieucentraal.nl

  • Vraag een gratis bezoek van een bedrijvencoach Energie aan op de pagina Bedrijvencoach Energie.
  • Voor informatie over duurzaam energiebesparen voor ondernemers kijkt u op deb.bl

Heeft u nog vragen? Neem contact op met de gemeente via telefoonnummer 14 015 of energie@pijnacker-nootdorp.nl

De kern van de energietransitie is dat we het gebruik van energie terugdringen en geen aardgas meer gebruiken. Lees meer op de pagina Energietransitie.

Met warmte uit diepe lagen in de aarde kun je ook verwarmen. Meer informatie hierover vindt u de pagina Aardwarmte.

  • Het is belangrijk om tegels te vervangen door gras, bloemperken, bomen en geveltuinen. Op deze manier wordt Nederland namelijk klimaatbestendiger, behaaglijker voor mensen en dieren én koeler op warme dagen. Kijk op NK Tegelwippen.
  • Maak een geveltuintje. Lees meer op Geveltuintje aanleggen.
  • Vraag een bloembak aan voor op de stoep. Lees hoe u dat doet op Bloembakken op stoepen en pleinen.
  • Voor informatie over het aanvragen van een laadpaal kijkt u op de pagina Laadpalen.

Niet alles is afval, en veel spullen zijn voor iemand anders nog goed bruikbaar, kijk op de pagina Herbruikbare spullen