Terug naar het overzicht

Start kappen 33 bomen

Maandag 26 januari start een aannemer met het kappen van 33 bomen in Nootdorp, Delfgauw en Pijnacker. Dit doen zij in opdracht van de gemeente. Naast de aannemer gaat het Servicebedrijf van de gemeente ook een aantal bomen kappen. Zij gaan hier binnenkort mee beginnen. Het werk bestaat uit het afzagen van de stammen. De boomstronk blijft staan. Deze halen we in het najaar weg.  

Het kan voorkomen dat een aannemer een fietspad of stoep voor de veiligheid moet afzetten. Dit duurt niet langer dan een dagdeel. 

Vergunningen 

In 2025 heeft de gemeente een boomveiligheidscontrole uitgevoerd. Hieruit bleek dat een aantal bomen niet meer te handhaven is omdat ze ziek zijn, of zwammen hebben. Voor het kappen is eerder een vergunning gegeven. 

Het gaat om 33 bomen op verschillende plekken, ter hoogte van de volgende adressen:

Pijnacker:

  • Wilgenhof 5 
  • Corry Vonklaan 5 
  • Sportlaan 7 
  • Noordweg 90 
  • Noordweg 99 
  • Koningshof 78 
  • Bakenpad 
  • Geerbron 40 
  • Rommesingel 20 (twee bomen)
  • Dreeslaan 43 
  • Ade 2 
  • Het Baken 4 (drie bomen)
  • Zuiderstraat 21 
  • Zuiderstraat 15 
  • Zuiderstraat 13 
  • Zuiderstraat 5 

Nootdorp: 

  • Speelplek Wolverlei  
  • Oudeweg 74A 
  • Kievitsbloem 28 
  • Waterlelie 16 
  • Waterlelie 18 
  • Dominee C. Spoorlaan 37 
  • Ganzerik 5 
  • Kievitsbloem 35 
  • Heiligenbloem 10 

Delfgauw:

  • Laan der Zeven Linden 27 
  • Padmoes 10 
  • Dukaatstraat 55 
  • Dukaatstraat 56 

Waarom worden bomen gekapt? 

Natuurlijk kappen we liever geen bomen. Soms kunnen we helaas niet anders. We kappen alleen bomen als blijkt dat herstel onmogelijk is én als ze gevaarlijk zijn voor de directe omgeving. Bijvoorbeeld als bomen dood zijn, ziek zijn, er slecht aan toe zijn of rot zijn vanbinnen.  

Worden gekapte bomen vervangen? 

Bijna alle bomen die straks gekapt zijn, worden vervangen. Dit is niet altijd een boom van hetzelfde soort. Soms wordt gekozen voor een sterker soort.  

Nieuwe bomen planten we meestal op dezelfde plek. Helaas kan dit niet altijd. Bijvoorbeeld door ruimtegebrek. Dan zoeken we naar een andere locatie in de directe omgeving.