Terug naar het overzicht

Stel uw monument open op 12 en 13 september 2026

Sinds 1987 is elk jaar de Open Monumentendag in het tweede weekend van september. Het evenement is inmiddels uitgegroeid tot het grootste culturele evenement van Nederland met jaarlijks meer dan één miljoen bezoekers.  

Trots op uw monument

Ook dit jaar kunt u weer meedoen met dit evenement op zaterdag 12 en/of zondag 13 september. Bent u net zo trots op uw monument als wij op het uwe, en wilt u dat met onze inwoners delen? Meldt u dan aan, u bepaalt zelf wat u wilt laten zien en op welke tijden u uw monument openstelt. Altijd leuk om een activiteit bij uw monument te organiseren, zoals een rondleiding of een muzikale noot, om het monument nog meer tot leven te brengen. 

Vlag van Open Monumentendag

Opengestelde monumenten zijn tijdens Open Monumentendag te herkennen aan een vlag met daarop het logo van Open Monumentendag. De opengestelde monumenten en bijbehorend programma worden op de website gepubliceerd en de gemeente zorgt voor de nodige promotie. Natuurlijk mag u zelf ook reclame maken.  

Aanmelden

Bent u enthousiast geworden en wilt u uw monument tijdens Open Monumentendag 2026 (gedeeltelijk) openstellen voor publiek? Meldt u zich voor 1 juli aan bij de cultuurcoördinator Marina Peters M.Peters@Pijnacker-Nootdorp.nl.  

Afgeknotte Molen Delfgauw