Nieuwbouw-projecten

AckersWoude

Het nieuwbouwproject AckersWoude is het gebied dat eerder bekend stond als Klapwijk Noord. Het glastuinbouwgebied van circa 45 hectare wordt getransformeerd tot een woonwijk met zo’n 1300 woningen en is direct gelegen tegen de bestaande kern van Pijnacker. Het grootste deel van de bestaande lintbebouwing en tuinderswoningen wordt ingepast.

Ligging AckerswoudeVoor de ontwikkeling van AckersWoude heeft de gemeente een samenwerkingsovereenkomst gesloten met ABB Ontwikkeling BV en Schouten De Jong Projectontwikkeling BV. In deze overeenkomst hebben partijen afgesproken om gezamenlijk de woningbouw en bijbehorende voorzieningen in AckersWoude te ontwikkelen en te realiseren.

Heroverweging

De slechte economische situatie en de huidige woningmarkt heeft helaas ook invloed op de ontwikkeling van AckersWoude, deze komt behoorlijk onder druk te staan. Samen met onze partners ABB Ontwikkeling BV en Schouten De Jong Projectontwikkeling BV bekijkt de gemeente momenteel hoe de wijk ontwikkeld kan worden.

Wellicht blijkt het nodig om de oorspronkelijke uitgangspunten voor de ontwikkeling van AckersWoude aan te passen, wat mogelijk zou kunnen leiden tot aanpassingen aan het aantal te bouwen woningen, te realiseren voorzieningen en de ontsluiting van de nieuwe wijk.

Zodra er meer bekend is over de ontwikkeling van AckersWoude, zullen wij u hierover informeren.