De Dienst Landelijk Gebied werkt in het Bieslandse Bos en de Balij aan een nieuw fietspad tussen Delft en Zoetermeer. Inclusief twee tunnels: onder de Noordweg en bij de kruising met de Randstadrail.
Tunnels
De tunnel onder de Noordweg is grotendeels af, maar kan nog niet worden gebruikt.
Dit heeft te maken met de werkzaamheden voor de tunnel onder de Randstadrail. Hier liggen nog drie leidingen (gas, water en elektra) in de weg, deze worden vanaf april 2011 verplaatst. Zo kunnen de damwanden en heipalen die nodig zijn voor de tunnel geen schade veroorzaken. Het tijdelijk niet gebruiken van de leidingen veroorzaakt geen overlast voor bewoners en bedrijven, de capaciteit wordt overgenomen door overige leidingen in het netwerk.
In mei is de bouw van de laatste uitrit van de tunnel onder de Randstadrail van start gegaan. Dit duurt 3 à 4 maanden.
Asfalteren na zomer 2011
Na de zomer is ook de tunnel onder de Randstadrail klaar en wordt het fietspad geasfalteerd. Als in oktober de aannemer klaar is met de werkzaamheden kunnen fietsers niet alleen veilig door de tunnels, maar ook rechtstreeks van het Bieslandse Bos naar de Balij.


